Sıkça Sorulan Sorular

1Saat kullanımı için SIM Kartı gerekli midir?

Xee-Kids Akıllı Çocuk Saatinin uzaktan takip fonksiyonlarının çalışabilmesi için mobil hattına ihtiyaç duymaktadır. Bu mobil hattı üzerinden ebeveynin takip için kurmuş olduğu Xee-Kids APP uygulaması ile senkronize bir şekilde veri iletiminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bundan dolayı, herhangi bir mobil operatör şirketinden minimum 2GB data hattı hizmeti içerin bir SIM kart satın alınması gerekmektedir.

2Xee-Kids Uygulamasını Cep Telefonumuza Nasıl İdirebiliriz?

Xee-Kids uygulamasını indirmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar:
1) Klavuzun üzerindeki QR Kodunu cep telefonunuzun kamerası ile okutarak;
2)Mobil uygulama mağazanızdan "Xee-Kids" adı ile arama yaptırarak çıkan Xee-Kids uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

3Xee-Kids Akıllı Çocuk Saatini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Konular Nelerdir?

Saatin asıl kullanım amacı GPS üzerinden konum belirlenmesi yapmaktır. Yalnız GPS uyduları ile saatin birbirini tam görmesi gerekmektedir. Çok bulutlu, yağmurlu havalarda veya bina içinde / kapalı bir alanda GPS uydusunu tam göremeyebileceği için konum belirlemede sapmalar yaşanabilir.

4Mobil telefonumuz ile Xee-Kids Akıllı Çocuk Saati arasında görüntülü görüşme yapabilir miyiz?

Xee-Kids Akıllı Çocuk Saati üzerinden görüntülü görüşme yapılabilmesi için saatin kullandığı mobil operatör hattının internet paketine sahip olması gerekmektedir. Saat üzerindeki hattın internet paketi kullanılarak görüşme yapılabilir. Saat uzun görüşmelerde çok fazla ısınmaya maruz kalabileceği için ortalama görüntülü görüşme süresi 90sn olarak belirlenmiştir.

5Xee-Kids Akıllı Çocuk Saati üzerinde hangi sensörler bulunmaktadır?

Nabız Ölçüm Sensörü: Saat bi

Kan Oksijen Seviyesi Ölçüm Sensörü: Saatin kordonu bileği ne çok sıkı, ne de çok gevşek sarmayacak bir şekilde takılmalıdır. Aşırı terleme, su ve kolun fazla hareket etmesi gibi durumlarda yapılan ölçümlerde sapmalar görülebilir. Kalp ritmi ölçülürken bileğin kuru ve hareketsiz kalp seviyesinin altında olması gerekmektedir

Vücut Sıcaklığı Seviyesi Ölçüm Sensörü: Bu sensör kola ilk takıldığında yaklaşık 10 dk içerisinde kendini kalibre edebilmektedir. Saat sensörlerinin bulunduğu bölümün vücuda temas etmesi şarttır. Saat sensörleri kola temas etmediği zaman dış etkenlerden (saatin güneşe maruz kalması gibi) etkilenerek ortam sıcaklığını vereceği için ciddi sapmalar olabilir.